Premiera Air Jordan 1 BRED (Banned)

Marka Nike przygotowała dla miłośników klasyki nie lada gratkę, ponieważ tej jesieni, oprócz wprowadzenia całkiem nowego modelu Air Jordan 31, zdecydowała się przywrócić do oferty legendę – Air Jordan 1 w kolorystyce Bred, popularnie określanej również jako „Banned”.

Skąd wzięła się zbanowana kolorystyka?

W czasach, kiedy na rynku pojawiły się pierwsze czerwono-czarne buty z linii Air Jordan, NBA zakazywało zawodnikom pojawiania się na parkiecie w obuwiu innego koloru niż biały. Dlatego po pierwszym meczu Michaela Jordana w tym modelu na zawodnika karę. Nike jednak z tej nieprzyjemnej historii uczyniło korzystny krok marketingowy, płacąc karę za każdy mecz MJ w tych butach i tworząc specjalny spot reklamowy, dzięki któremu kolorystyka okrzyknięta została jako „zbanowana”. Do dnia dzisiejszego stanowi najbardziej pożądany wariant kolorystyczny dla AJ1.

Odświeżona wersja AJ1

Jordan Brand powraca z AJ1 w kolorze Bred po raz pierwszy od 2013 roku. W modelu, jak zawsze, użyto wysokiej jakości skóry, barwionej na czerwony i czarny kolor. Czerwony kolor pokrywa górę toeboxa, tylną część cholewki oraz boczną „łyżwę”. Natomiast kolor czarny pokrywa powierzchnię bocznych paneli, przestrzeń wokół toeboxa oraz kołnierz. Projektanci koncernu z Oregonu starali się, żeby wersja Remastered była bardzo zbliżona do wersji OG, dlatego w nowej odsłonie nie zabrakło wszytej w język metki z logo Nike Air. Nie znajdziemy tutaj jednak logo „X”, które było wytłoczone na pięcie w wydaniu z 2011 roku. Cholewka została osadzona na solidnej podeszwie, łączącej biel i krwistą czerwień.

Reedycja Air Jordan 1 Bred dostępna jest w sprzedaży od 3 września.

air-jordan-1-banned-official air-jordan-1-banned-official-images-1 air-jordan-1-banned-official-images-6

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

  Archiwa

  Kategorie

  Meta

  admin Opublikowane przez:

  Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *